AIDAaura: 7. den – Barcelona, hlavní město Katalánska

O Barceloně se dá nalézt spousta informací na všech možných serverech, takže se zde nebudu rozepisovat o věcech všeobecně známých, či snadno dostupných, takže jen pro formu:

Barcelona je hlavním městem provincie Katalánska. Město je proslavené plejádou originálních staveb A. Gaudího. Nejznámějším dílem je chrám Sagrada Familia, symbol města a mistrovské dílo, které dodnes není dokončeno. Jeho výstavba stále probíhá, protože je ale financována z darů, postupují práce pomalu.

Do Barcelony jsme připluli ráno v sedm hodin. Velmi svěží vzduch na palubě nám připomněl, že 1000 mil vzdálené Česko se již patrně utápí v první sněhové kalamitě a začali jsme o to více myslet na domov a náš blížící se návrat.

Z osobního terminálu D v barcelonském přístavu, který leží poněkud vzdálen od centra města, jezdí pravidelná kyvadlová doprava ke zdejšímu World Trade Center, cena za osobu / 1 jízdu je 2,80 €. V přístavu u východu z terminálu je na výběr z několika druhů map, všechny volně k odběru.

Od World Trade Center se dá podle mapy pohodlně dojít do centra a projít známé historické památky. Prohlídku centra bych doporučoval zakončit v rozlehlém parku okolo La Ciutadella. Pokud máte rádi zvířátka, jistě vás potěší, že součástí parku je i malá městská ZOO. Nás to tedy potěšilo, ovšem o něco méně šťastné nás učinilo zjištění ceny vstupného – 15 € nám v tu chvíli prostě přišlo dost a řekli jsme si, že za ty peníze raději uděláme pěti návštěvami radost zvířátkům v naší pražské ZOO.

Abych řekl pravdu, byli jsme po těch několika dnech strávených střídavě na moři a střídavě v ulicích měst natolik utahaní, že na Barcelonu nám už příliš síly nezbylo. Dali jsme si za cíl podívat se tedy ještě alespoň na výše zmíněnou Sagradu Familii. Ta je však od toho nejcentrálnějšího centra trochu z ruky, takže jsme se rozhodli vyzkoušet, jak to chodí v barcelonském metru. Při pohledu na plán metra jsem poněkud znejistěl, protože to jediné, kterým jsem doposud jel, tedy to pražské, má plán poněkud jednodušší. Jedna jízda metrem stojí 1,25 € – v absolutních číslech je to dost, ale při porovnání celkové cenové hladiny, která je ve Španělsku vyšší, jezdí v Barceloně metrem oproti nám docela levně. A od nového roku bude asi ještě hůř…

Mám jeden takový zlozvyk. Nemám rád objekty, které se nevejdou do záběru objektivu mého fotoaparátu. V případě Sagrady Familie si však dovolím výjimku, protože ta je fakt unikátní. Nafotil jsem si ji po kouskách, spoléhaje na to, že Photoshop je mocný nástroj – výsledek však byl velmi neslavný, musel bych se stydět, kdybych ho sem zavěsil – hold musím se ještě hodně učit 🙂

Rozlučkový večer na AIDAauře byl pojat opět velkolepě. Pokud jsme žasli při večeřích v předešlých dnech nad rozmanitostí a atraktivností stolů s jídlem, tak dnes byl náš zážitek umocněn na n-tou, ostatně už samotné téma večeře znějící „Farewell Dinner – Unser kulinarischer Reiseausklang“ napovídalo mnohé. Ode dnešního večera tak už např. vím, jak se porcuje humr, že nejlepší maso je opravdu v klepetech, a že křenovo-hořčicový dresing k sushi prostě není to pravé ořechové.

Krátce po vyplutí se konal v AidaBaru na osmé palubě slavnostní přípitek s kapitánem lodi. Lodní divadlo opět nabídlo skvělou zábavnou show, kterážto po svém skončení byla na horní palubě vystřídána show laserovou. Do příští plavby s AIDou mám velkou motivaci zdokonalit se v německém jazyce – už jenom kvůli těm zábavným večerům, které bych si asi užil mnohem lépe, kdybych pochytil víc, než jen cca. každé dvacáté osmé slovo. No, ale pokud budu své zdokonalení v němčině limitovat příští plavbou s AIDou, nebudu německy mluvit ještě hooodně dlouho…

Následující den jsme připluli zpět na Mallorku a odtud jsme  po  krátké prohlídce Palma Mallorky vyrazili  s přestupem v Madridu zpátky domů.

V Praze nás přivítal sychravý podzim a sníh s deštěm, ostatně co bychom také v půlce listopadu mohli jiného čekat. Mořeplavba s AIDou byla skvělým zážitkem, který mi asi ještě na dlouho zůstane v paměti jako mustr toho, jak má vypadat do posledního detailu dokonalá all-inclusive rekreace. Skvělé. Díky Rangers!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: