„Chlapské recepty“ na doporučení

To hlavní, na co jsem se s novou kuchyní těšil, je víkendové vaření. Rád vařím, prakticky odmalička, a poslední dobou jsem si tuhle svou radost docela odpíral. Od minulého týdne máme konečně už zase kuchyň a já se mohu opět s radostí kuchařsky realizovat.

Před tímto víkendem mi kolega doporučil dva “chlapské recepty”: kuře na soli a krůtí na zázvoru. Obzvláště první z nich (kuře na soli) zněl hodně bizarně, s o to větší radostí a napětím jsem se do něj pustil:

1) Kuře na soli
1kg kuchyňské soli vysypeme do pekáče a položíme na něj 1 celé kuře. Pečeme 1,5hod. na 170 stupňů. Uprostřed cyklu kuře obrátíme. Nepřikrýváme, nepodléváme, nemažeme, nekořeníme (žádné glutamátové směsi vážně nejsou potřeba). Neuvěřitelné: výsledkem je křupavá kůrčička, šťavnaté maso… prostě senzace! Podáváme se zeleninou event. s brambory. 2) Krůtí na zázvoru
Krůtí nudličky orestujeme na cibulce, okořeníme půlkou sáčku zázvoru. Podlejeme vodou a necháme chvíli provařit. nakonec jsem ještě oproti receptu přidal navíc trochu smetany. Jako přílohu jsme měli americké brambory pečené v troubě. Opět senzace!

Efektivně, rychle, chutně a bez chemie 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: